Kim Kardashian tashmë edhe pedagoge, ftohet nga Universiteti i Harvard për të dhënë leksione marketingu

Miliarderja Kim Kardashian ka zhvilluar sot një bashkëbisedim dhe leksion në shkollën e Harvardit, duke dhënë leksione marketingu dhe duke promovuar biznesin e saj të njohur të ‘Skims’. Ylli i ‘Keeping Up With The Kardashians’ ka postuar disa foto ku shfaqet e veshur me një kostum elegant ngjyrë gri, ndërsa ka ndarë edhe një foto me nxënësit me të cilët zhvilloi orën e leksionit.

“Unë fola në Shkollën e Biznesit të Harvardit dje për një klasë të quajtur HBS Moving Beyond DTC. Detyra e klasës ishte të mësonte [email protected], kështu që partneri im Jens dhe unë folëm për marketingun, sfidat tona dhe fitoret tona më të mëdha. Unë jam shumë krenar për Skims dhe mendimi se është një kurs që studiohet në Harvard është thjesht i çmendur!!! Faleminderit profesor Len Schlesinger dhe @harvardhbs që na ftuat. #BucketListDream”, shkruan Kim.

Baby Boo