Khamenei me Erdogan: Amerika e shqetësuar për bashkëpunimin e vendeve islamike

Lideri fetar suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei u takua me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan pas takimit trepalësh të liderëve të Iranit, Rusisë dhe Turqisë mbi Sirinë.

Baby Boo Tinex

“Amerika është e shqetësuar për bashkëpunimin e shteteve islamike dhe formimin e autoriteteve islamike,” tha Hammei, sipas një deklarate në faqen e një udhëheqësi fetar.

Ai shtoi se kjo frikë dëshmon për armiqësinë e Amerikës ndaj vendeve islamike, raporton AP.

Restorant Lumare