Këtë uikend, temperatura të larta në detin shqiptarë

Shqipëria do të përfshihet nga vala e nxhetë Sahariane sot dhe nesër.

Baby Boo

Moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore . Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet, percjell Fakte.

Valëzimi do të jetë i forcës 2- 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max
Zonat malore 16/33°C
Zonat e ulëta 20/36°C
Zonat bregdetare 21/35°C