Këngëtari nga Ferizaj flet pasi shërimit: Mos i dëgjoni ata që thonë, s’është asgjë, grip hesapi

Komuna e Ferizajt ka marrë një lajm të mirë sonte, pacienti zero, është shëruar nga koronavirusi, i cili ishte këngëtari, Jetmir Hyseni.
Ai ka rezultuar negativ në dy testet e bëra për koronavirus, 23 ditë pas shtrirjes në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Baby Boo

Sot, kur u shërua plotësisht nga ky virus, këngëtari nga Ferizaj i ka këshilluar të tjerët që të kenë kujdes, duke u treguar se çfarë dhimbje ka përjetuar nga ky virus.

“Dua t’ju bëj me dije se ky virus më ka shkaktuar mundime, temperaturë të lartë dhe ethe të papërshkrueshme, pneumoni që u konfirmua me anë të rentgenit dhe testit të gjakut. Mos i dëgjoni ata që thonë “Hajt se s’është kurgjo, grip hesapi”. Nuk po them të bëni panik, por mos e neglizhoni. Rrini n’shpi”, ka shkruar Hyseni në Facebook.

COVID-19 REZULTATI NEGATIV Pershendetje të dashur qytetarë të Republikës, Unë sot përfundimisht,mbas plotë 23 dit…

Publiée par Jetmir Hyseni sur Samedi 11 avril 2020