Kasami ose Sela, cili do ta përfaqësojë opozitën shqiptare sot?

Pas dështimit të takimit të djeshëm të liderëve, një tjetër është thirrur për sot në mesditë, shkruan Fakte. Kryetari VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickovski, duke lëshuar takimin, dje tha se duhet format më i vogël për takim respektivisht, liderët e partive të para në pushtet dhe në opozitë, në kampusin shqiptar dhe në ate maqedonas.

Baby Boo

Por, në bazë të rrethanave aktuale, tek opozita shqiptare janë dy subjekte politike opozitare, partia e Ziadin Selës dhe krahu i Bilall Kasamit, që të dy me nga dy deputetë në Kuvend. A do të arrihet marrëveshje cili nga këta dy do paraqitet sot në Kuvend, duhet ta presim mesditën, për të kuptuar përgjigjen.


Restorant Lumare