Kapen 125 kg drogë në Greqi, arrestohen dy shqiptarë

Rreth 125 kg drogë janë kapur mëngjesin e sotëm në kufirin greko-shqiptar. Mësohet se droga u kap në Igumenicë dhe në pranga kanë rënë dy shqiptarë.

Mediat greke shkruajnë se të arrestuarit janë Andrea Aliaj, 24 vjeç, lindur në Vlorë dhe Bledar Zotaj, 34 vjeç, lindur në Greshkë.

Priten në vijim detaje të tjera nga operacioni./Pacensure

Baby Boo