Janë shëruar 36 pacientë, 22 raste të reja dhe 6 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë shëruar 36 pacientë nga koronavirusi.

Baby Boo

Në 24 orët e fundit janë bërë 362 testime, ndërsa janë konfirmuar 22 raste me Kovid-19. Raste janë evidentuar në: Shkup-11, Kumanovë-2, Strugë-1, Veles-3, Kavadar-2, Gostivar-2 dhe Negotinë-1.

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga Kovid-19.