Ja kush është autori i vra*sjes së ish-gruas së tij, që më pas kreu vetëvr*asje


Gjatë ditës së sotme është duke raportuar për vra*sjen e dyfishtë që tro*nditi Prishtinën.
Burime të medias mësojnë se i dy*shuari që vr*au ish gruan është Lulzim Sopi, i lindur në vitin 1976 dhe është nga qyteti i Gjilanit.

Burime nga vend ngjarja kanë bërë të ditur se Lulzimi për motive xhelozie fillimisht ka që*lluar ish-bashkëshorten e tij, Sebahate Sopen, dhe më pastaj ka kryer vetëvr*asje.
Afër trupave të çiftit është gjetur edhe një ar*më zja*rri që dy*shohet se është përdorur në këtë ak*tit të vra*sjes së dy*fishtë.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.
“Rreth orës 09:00 policia ka pranuar informatën për dy persona të pa*jetë në lagjen Emshiri në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me prokurorin e shtetit dhe mjekët emergjent”, ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.