Ja emri: Ngacmoi seksualisht nusen e djalit dhe vajzën e tij, pranga 50-vjeçarit nga Elbasani


Kryesore

Ja emri: Ngacmoi seksualisht nusen e djalit dhe vajzën e tij, pranga 50-vjeçarit nga Elbasani

ELBASAN- Nje 50-vjecar eshte arrestuar nga policia, pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht nusen e djalit dhe vajzen e tij. Behet fjale per shtetasin Filip Qosen.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, u arrestua në flagrancë shtetasi:Filip Qosja, 50 vjeç , banues në fshatin Mjekës Njësia Administrative Shirgjan.

Shtetasi i lartëpërmendur dyshohet se ka dhunuar dhe ngacmuar seksualisht nusen e djalit shtetasen F.Q, 22 vjeçe, banuese në fshatin Mjekës, si dhe vajzën e tij të mitur shtetasen E.Q., 14 vjeçe banuese në fshatin Mjekës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprat penale, “Dhuna në Familje” dhe “Vepra të turpshme” të parashikuar nga nenet 130/a dhe 108/a i Kodit Penal.