Izraeli, shteti fitues i “Eurovision 2018”


Netta që ka përfaqësuar shtetin e Izraelit, ka arritur të ftoj në Edicionin e 63-të të Festivalit të Këngës “Eurovision” duke dalë e para fal pikëve të publikut.Edicioni i 63-të i Festivalit të Këngës “Eurovision” – 2018 tashmë ka tri net që është transmetuar në pothuajse të gjitha vendet e Evropës, përshirë këtu edhe në Radiotelevizionin Publik të Kosovës (RTK) edhe pse Kosova nuk e ka të drejtën e pjesëmarrjes.Vazhdoni leximin nën reklamë …Eugent Bushpepa ka bërë të gjithë shqiptarët krenar me kualifikimin fillimisht në natën finale të “Eurovison”, e sonte ai ka bërë një paraqitje të mrekullueshme.Vitin e kaluar fitues i këtij festivali ishte shteti i Portugalisë me këngën “Amar pelos dois”, që u realizua nga Salvador Sobral dhe që kënga ishte shkruar nga motra e tij Luiza Sobral.“Faleminderit qe i pranoni dallimet mes nesh.” – janë fjalët e këngëtares nga Izraeli pasi u ngjit në skenë për ta marrë çmimin.

Baby Boo