Itali: Sherr masiv mes shqiptarëve me pistoleta, sëpata dhe kaçavida (VIDEO)

Gjashtë shqiptarë në Itali janë vënë në prangat e policcisë pas përfshirjes në një sherr masic në Via Mola. E gjithë ngjarja u filmua nga kalimtarët ndërkohë që përleshja shkaktori panik në radhët e personave që u gjendën aty pranë.

Dëshmitarët thanë se të përfshirët në sherr kishin me vete pistoleta, sëpata dhe kaçavida.
Pas sherrit ata tentuan të largoheshin me automjetet e tyre tip BMW dhe Peugeot 206 SW.