Ishte kundër vaksinës, muzikanti britanik vd*es nga koronavirusi


Një muzikant që ishte kundër vaksinave ka humbur jetën nga koronavirusi në moshën 40-vjeçare në Mbretërinë e Bashkuar. Mediat britanike raportojnë se Marcus Birks ishte skeptik për vaksinën kundër Covid dhe pretendonte se nuk mund të sëmurej, për shkak se stërvitej 5 herë në javë.

Muzikanti i Bad Lads’ Ar*my të ITV ishte në kujdes in*tensiv me simptoma të ngjashme me gripin dhe mp*iksjen e gjakut pasi rezultoi pozitiv me koronavirus në fillim të gushtit.
Ai tha se ishte penduar që u tregua “in*joranti” për vaksinat dhe u bëri thirrje njerëzve që vaksinohen. Birks ndërroi jetë në Spitalin Universitar Royal Stoke të premten, duke lënë pas gruan shtatzënë, e cila konfirmoi vd*ekjen e tij.

Baby Boo