Isa Mustafa i jep edhe një shans Albin Kurtit dhe t’i kërkojë falje LDK’së

I pari i LDK’së Isa Mustafa ka bërë me dije se me 26 mars i ka dërguara letër kryeministrit Kurti lidhur me taksën ku ka kërkuar heqjen e taksës gjatë kësaj jave përndryshe LDK është e detyruar të dalë nga koalicioni sapo të kalojë situate emergjente, thuhet në adresimin e Mustafës drejtuar Kurtit.

Baby Boo

Mustafa tha se përgjigjen nga Kurti mori me datën 18 duke shkarkuar ministrin Veliu.

Mustafa ka kërkuar nga Kurti të I kërkoj falje për veprimet e tij dhe të anuloj vendimin për Veliun nëse dëshiron që LDK të qëndroj partneritetet me ta.

Ja statusi i Isa Mustafës: