Indi, arrestohet Peshkopi, kishte përdhunuar një murgeshë

Peshkopi Jalandhar Franco Mulakkal, i cili është akuzuar nga një murgeshë se e ka përdhunuar në mënyrë të përsëritur, është arrestuar sot pasdite rreth orës 17 me orën lokale në Kerala, në fund të dëshmisë së tij të tretë në polici për rastin.

Lajmin e bën të ditur website online Hindustan Times. Mulakkal, që dje ishte pezulluar nga funksionet e tij të Peshkopit, është i pari prift katolik i arrestuar në Indi me akuzën e abuzimeve seksuale.

Entuziazëm i madh në radhët e murgeshave si dhe të eksponentëve të tjerë besimtarë dhe jo vetëm, të cilët prej dy javësh kanë manifestuar publikisht në Kochi, duke kërkuar drejtësi.

Baby Boo