fbpx

I thyen dhëmbët të dashurës sepse ndryshoi foton e profilit në Facebook

Një grua u sulmua tmerrshëm nga i dashuri i saj i dhunshëm, pasi ajo ‘ndryshoi foto profilin në Facebook ‘.

Lois Ashton, nga Liverpuli, e goditi aq fort në fytyrë se tre nga dhëmbët e saj ranë jashtë, transmeton lajmi.net.

29-vjeçarja, e cili tani është i detyruar të veshë dhëmbëza, u sulmua nga ish-i dashuri Andrew McNair pas një nate me shokë.

McNair, i cili është burgosur për 36 muaj, nisi sulmin e dhunshëm pasi pa se Ashton e kishte hequr atë nga fotografia e profilit të saj, raporton Liverpool Echo.

Ajo tha se ajo shkoi në shtrat atë mbrëmje pasi kishte ndryshuar foton e saj të profilit në Facebook.

Por mëngjesin e ardhshëm ajo u zgjua nnga britmat e McNair.

McNair pastaj vazhdoi të godasë.

Pas sulmit, ajo nuk e raportoi atë në polici “nga frika” dhe u transferua në një strehë për dhunën në familje për gratë.

Por, pas kërcënimeve të përsëritura të abuzimit nga McNair, ajo vendosi ta raportonte atë.

Andrew McNair u paraqit në gjykatë në nëntor 2017 dhe u dënua me 36 muaj burg pasi u deklarua fajtor për sulme, plagosje dhe shkatërrim të pronës.

Por zonja Ashton, e cila ndoqi gjyqin, tha se tani është liruar.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.