“I kemi praktikuar”, Pochettino thotë se Chelsea është gati për penallti kundër Man City


Trajneri i Chelseat, Mauricio Pochettino ka folur para ndeshjes me Manchester Cityn që luhet në kuadër të gjysmëfinales së FA Cup, njofton klankosova.tv

Ai ka bërë të ditur se Blutë janë të gatshëm të ekzekutojnë penallti nëse arrijnë aq larg ndaj Cityt.

“Ne jemi gati nëse shkon në kohë shtesë ose penallti, por më pas penalltitë janë penallti”, tha trajneri i Chelseat.

Pochettino tha se është vështirë të parashihet së çfarë do të ndodh por potencoi se janë gati.

“Shikoni se çfarë ka ndodhur në gara të ndryshme gjatë ditëve të fundit, nuk e dini kurrë. Ne kemi praktikuar dhe kemi një ide të qartë, por në fund, është e vështirë të merret me mend se çfarë do të ndodhë. Por ne jemi gati”, tha ai, përcjell klankosova.tv