Humbi jetën nga invektivi! Mjeku preku me fjalë “falë masave të qeverisë”

Infermieri Enver Maloku, i cili shërbente tek klinika 1 kirurgjikale ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit.

Prej 2 javësh ishte shtruar në spitalin Infektiv.

Perfundimisht shkaku i aromes se keqe te gojes u be i ditur!
Për ndarjen e tij nga jeta ka reaguar mjeku Renato Osmenaj, i njohur ndryshe si “Xhaxhi Doktori”, me anë të një postimi në Facebook.

Ai e cilëson si “vëlla të bardhë” të ndjerin dhe ironizon masat e qeverisë.

“Lamtumirë vëlla i mirë! Falë “masave të qeverisë” sot u largove nga ne njësoj i qeshur! Mirë u takofshim vëlla i bardhë!”, shkroi Osmenaj.

Baby Boo