Humb jetën një person, katër të tjerët jan të lënduar në aksident komunikacioni në rrugën Shtip – Radovish

Aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Shtip-Radovish në afërsi të fshatit Luboten, ku 51-vjeçarja ndërron jetë, ndërsa katër persona janë të lënduar.

Aksidenti ka ndodhur në ora 19:35 mes automjeteve “Mercedes” dhe “Audi” që kanë lëvizur në drejtime të kundërta, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Zëdhënisi i SPB Ship, Gordana Panajotova informoi se në “Mercedesin” me lëndime janë vozitës 54-vejçari M.B dhe 29-vjeçarja V.V, derisa bashkëudhëtarja V.V me lëndime të rënda trupore është hospitalizuar në Spitalin Klinik në Shtip dhe pas dhënies së ndihmës mjekësore në ora 23:30 ndëron jetë.

Në automjetin “Audi” lëndime të rënda ka marrë 38-vjeçari T.B nga Strumica i cili është dërguar në klinikat e Shkupit. I lënduar ka qenë edhe bashkëudhëtarii tij 79-vjçari T.A

Baby Boo