Humb jetën një gazetar nga Kosova


Ka ndërruar jetë gazetari Naim Hagjosaj, lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e të ndjerit. Për vdekjen e hershme të gazetarit ka shkruar edhe kryetari i Deçanit Bashkim Ramosaj, duke njoftuar se sot do të mbahet mbledhje komemorative në sallën e kuvendit komunal.

Shkrimi i plotë i kryetarit të Deçanit:

Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e papritur të mikut tonë, gazetarit Naim Hagjosaj!

Mbledhje komemorative do të mbahet në ora 14:00 në sallën e Kuvendit Komunal, ndërsa varrimi do të bëhet në ora 16:00 në varrezat e fshatit Prilep!

Ngushëllime familjes Hagjosaj dhe gjithë qytetarëve të Komunës së Deçanit!