fbpx

Hu pas koke, policia gjermane publikon videon: Ja si u qëllua politikani i AfD-së

Policia gjermane lëshoi një video të rrahjes së politikanit të partisë së ekstremit të djathtë – AfD, Frank Magnitz.

Një çmim prej 3,000 euro është ofruar info mbi personat që e goditën, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë në Bremen.

Videoja pre 66 sekondash tregon dy sekuenca të sulmit, ku individë të maskuar e ndjekin nga pas Magnitz, ku njëri prej tyre e godet, siç është thënë, me një dru pas koke.

Frank Magnitz përfundoi në spital, dhe AfD e përshkroi ngjarjen si “një ditë e trishtuar për demokracinë në Gjermani”.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.