Hoxhaj pas seancës ndaj Thaçit: Sot filloi një proces gjyqësor kundër lirisë së Kosovës

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar paraqitjen e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në Gjykatën Speciale, të cilën e ka cilësuar si dinjitoze.

Baby Boo

Hoxhaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se kjo paraqitje është vazhdim i përpjekjeve të tij për forcimin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës.

“Hashim Thaçi, deri më sot iu ka prirë betejave. Asaj për liri, asaj për pavarësi, asaj për shtetndërtim. Kjo është beteja e radhës dhe jo e fundit që Hashim Thaçi do t’i prijë, për të dalë sërish fitues. Për të dalë fituese Kosova! Prandaj, paraqitja dinjitoze e Presidentit Thaçi në Dhomat e Specializuara për Kosovën është vazhdim i përpjekjeve të tij për forcimin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës”, shkruan ndër të tjera Hoxhaj.

Postimi i plotë: