Hoti tallet me Albin Kurtin pasi i tha i dobët: E din ai mirë sa i fuqishëm kam qenë

Avdullah Hoti nga radhët e LDK, njëherë edhe kandidatë për kryeministër para mediave ka folur sot pas takimit që kishte me NISMËN dhe Listën Serbe për formimin e qeverisë.

Baby Boo

Ai është pyetur nga gazetarët se si e sheh deklaratën Kurtit, ku ky i fundit e kishte quajtur si të dobët, Hotin.

Avdullah Hoti tha se kjo i përket të kaluarës dhe se nuk dëshiron të merret me këtë gjë më, dhe sa i përket kësaj ai tha se e dinë Kurti shumë mirë çfarë kam qenë unë, përcjell Periskopi

“Pjesëmarrja e Listës Serbe do të jetë në përputhje me kushtetutën, Sa i përket deklaratës së Kurtiti është e kaluar, Kurti e din sa i dobët e i fuqishëm kam qenë , është parë ai në mënyrën se si ka qeverisur, mirëpo ajo i takon të kaluarës.”, tha Hoti para mediave.