Horror nè Turqi, babai íu pret fytin dy fëmijëve, plagos bashkêshorten

Njé ngjarje horror ka ndodhur mèngjesin e sè shtunès në Antalia të Turqisè.

Baby Boo

Një 38-vjeçar ukrainas ka vr.arè me thikè dy fëmijët e tìj 6 dhe 4 vjeç, ndërsa ka plagosur bashkëshorten.

Sipas medieve turke ngjarja ka ndodhur rreth orës 8:30 të mëngjesit (me orën lokale), kur autori, i cili kishte shkuar në Turqi me familjen pas shpërthimit të luftès në Ukrainë, ka pasur një debat të ashpër me bashkèshorten, të cilën e sulmoi me thikë.

Më pas autori i preu fytin dy fëmijëve të tij, të bijën gjashtë vjeçare dhe djalin katër vjeç. 38-vjeçari, i cili ishte pedagog i Ekonomisë në një universitet në Kharkov, u arrestua, ai akuzohet për vrasje me paramendim.