Historia e pazakontë/ Një pornostare bëhet… princeshë (fotot)

Sofia Hellqvist ka qënë pornostarja më e pëlqyer për hiret e saj. Ka lindur në 1984 në Stokolm, dhe e gjithë jeta saj  mund të quhet një “rastësi fatlume”.

 

Baby Boo

Sofia ka qenë pjesëmarrëse në episodin e dyte të “Pretty women” dhe pasi  përfundoi seriali ajo iu rikthye  punës së saj, deri në atë kohë si kamariere në një bar. Aty u njoh me një fotograf që e ftoi të bënin foto “të nxehta”.

Sofia vazhdoi karierën e saj, dhe në këtë mënyrë paguante mësimet e veta të jogës.

Sofia  prezantohet me princin Carl Philip i cili asokohe kishte një lidhje 10 vjeçare me Emma Pernald. POR shtypi rozë suedez e zbulon lidhjen mes ish-pornostares dhe princit në vitin 2010 kur ata jetonin në fshehtësi. Martesa e princit me Sofi, u bë në verën e vitit 2015.

Kjo martesë shokoi aristokracinë e Europës, pasi nuk ishte parë ndonjëherë që një princeshë të ketë qëne pornostare.

Tashmë familja Philip është në pritje të ëmbël të fëmijës së tyrë të dytë.

37954455_501560166960165_6672883915184668672_n.jpg