Hidhet shorti për sezonin e ri, Superiorja starton me një supersfidë

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur paraditen e sotme shorti për sezonin 2018-2019 të Kategorisë Superiore.

Në ceremoni morën pjesë sekretari i FSHF-së Ilir Shulku dhe përfaqësues nga të 10 klubet pjesëmarrëse në këtë edicion të Superiores.

Kategoria Superiore starton më 19 Gusht dhe do të transmetohet ekskluzivisht vetëm në Supersport, për periudhën 2018-2022.

Java 1
Tirana-kamza
Teuta-Flamurtari
Kukësi-Laçi
Luftëtari-Kastrioti
Skënderbeu-Partizani

JAVA 2
Kamza-Partizani
Kastrioti-Skënderbeu
Laçi-Luftëtari
Flamurtari-Kukësi
Tirana-Teuta

JAVA 3
Teuta-Kamza
Kukësi-Tirana
Luftëtari-Flamurtari
Skënderbeu-Laçi
Partizani-Kastrioti

JAVA 4
Kamza-Kastrioti
Laçi-Partizani
Flamurtari-Skënderbeu
Tirana-Luftëtari
Teuta-Kukësi

JAVA 5
Kukësi-Kamza
Luftëtari-Teuta
Skënderbeu-Tirana
Partizani-Flamurtari
Kastrioti-Laçi

JAVA 6
Kamza-Laçi
Flamurtari-Kastrioti
Tirana–Partizani
Teuta-Skënderbeu
Kukësi-Luftëtari

JAVA 7
Luftëtari-Kamza
Skënderbeu-Kukësi
Partizani-Teuta
Kastrioti-Tirana
Laçi-Flamurtari

JAVA 8
Kamza-Flamurtari
Tirana-Laçi
Teuta-Kastrioti
Kukësi-Partizani
Luftëtari-Skënderbeu

JAVA 9
Skënderbeu-Kamza
Partizani-Luftëtari
Kastrioti-Kukësi
Laçi-Teuta
Flamurtari-Tirana

Baby Boo