Hashim Thaçi godet përsëri: Do ta marrim Luginën e Preshevës

Presidenti Hashim Thaçi deklaron sërish se është pro bashkëngjitjes së Luginës me Kosovën, por kundër ndarjes dhe shkëmbit të territoreve.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebookai shkruan se është pro bashkëngjitjes së Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, si tërësi me Kosovën.

“Po bashkangjitjes së Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, si tërësi me Kosovën. Po njohjes reciproke Kosovë – Serbi dhe anëtarësimit të Kosovës në OKB dhe organizata ndërkombëtare. Jo ndarje, jo shkëmbim territoresh. Të tjerat fake news”./Pacensure

Baby Boo