Haradinaj: Serbia me demarkim nënkupton ndarje


Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, duke komentuar paralajmërimet e Presidentit Hashim Thaçi për demarkimin e kufirit me Serbinë, ka thënë se ka treguar kujdes që dialogu të trajtohet me seriozitetin më të madh. Haradinaj tha se që është mirë që të kenë komunikim për fazat e dialogut. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohen të dielën në Bruksel, në kuadër të dialogut në nivelin e lartë politik, që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian.