Haki Abazi: Ja pse i vranë Ibrahim Rugovën dhe bashkëpunëtorët e tij

Njohesi i çështjeve politike Haki Abazi, ka reaguar dhe po reagon vazhdimisht për ngjarjet e fundit në vend dhe për tentimin e Presidentit Hashim Thaci për ndryshim kufijsh, apo siç po thote ai korrigjim kufijsh.

Ai sot ne një postim në profilin e tij ne Facebook, thotë se e vranë Presidentin Rugova dhe bashkëpunëtorët e tij, dhe ka treguar arsyet e këtyre vrasjeve.

Më poshtë mund te lexoni postimin e tij të plotë:

Ai nuk duhet lejuar te kthehet ne Kosove!

A po kuptoni pse e kane tentu me vra Rugoven disa here dhe ne fund e kane gjete formen me helmu, dhe kane refuzu me varros me nderime presidenciale te nje vendi te pavarur.

A po kuptoni pse ja kane vra bashkepunetoret e ngushte dhe veprimtaret e devotshem te shtetit dhe pavaresise.

A po kuptoni pse e kane arrestu Albinin dhe ja kane perndjekur aktivistet dhe kane vra neper burgje e demonstrata.

A po kuptoni pse e kane shtri Kosoven per toke per me sjell ne letargji dhe apati te plote.

Baby Boo