fbpx

Hajrush Avdia nga “Grupi u Kumanovës” ka një kërkesë

Dërguar deri në Pa Censurë nga Hajrush Avdia i dënuar nga “Grupit i Kumanovës”

“Un hajrush avdia pjesetar i grupit te kumanoves i bej thirje te gjith spektit politik dhe intelegjences shqiptare qe te marrin masa ndaj padrejtsive qe eshte duke u bere ndaj grupit te kumanoves.Edhe pse kaluan 47 muaj ne paraburgim dhe 1 vit e 4 muaj pas denimit qe na u dha pa baz dhe asnje fakt te vetem na denuan me denime drakonike.Per kundrazi disa politikan maqedonas dhe grupi i 27 prillit qe beri puc ne kuvendin e republikes se maqedonis u amnistuan dhe u liruan nga burgu edhe pse nuk ishin akoma te denuar.Andaj u boj thirje te gjith spektit politik shqiptar qe te ngrisin zerin ne kuvendin e maqedonis sic ngriten zerin per rastin e 27 prilit dhe disa ish funksionar te lart dhe debutet qe ne kto festat e fund vitit te jen te lir dhe pran familjarve te tyne.”

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.