Hahn viziton nesër Beogradin

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, do të mbërrije nesër në Serbi për një vizitë zyrtare atje.

Sigma Doors

Hahn do të takohet në Beograd me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, njofton klan kosova.

Gjithashtu takime do të ketë me kryeministren serbe, Ana Brnabiq dhe me ministren e Integrimeve, Jadranka Joksimoviq.

Hahn këtë vizitë në Serbi e realizon për arsye se në Beograd pritet të nënshkruhet një marrëveshje financiare mes Serbisë e BE-së.