Habit ministri turk: Premton xhenetin për ata që e votojnë Erdoganin!


Truqia do t’i mbajë zgjedhjet e pushtetit vendor në mars dhe tashmë kanë filluar përgaditjet dhe fushta zgjedhore, transmeton Gazeta Metro.

Por gjithë vëmendjen e ka marrë partia e Erdoganit, AKP, respektivisht, Ismet Yilmaz me premtimin e tij.

Ylmiaz ka premtuar parajsën për votuesit e partisë së Erdoganit gjatë një takimi.

“Ja ku jemi këtu me vëllain tonë, kandidat për bashkinë. Votojeni dhe vota juaj për AK Parti do të jetë një biletë për në xhenet”, u shpreh Yilmaz

Ky premtim ka shkaktuar mjaft reagime ironike në Twitter./gazetametro.net