Grubi në Kosovë, kërkon ndihmë për regjistrimin


Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive Artan Grubi sot do të qëndrojë për vizitë një ditore në Prishtinë.

Grubi do të ketë takim me liderët e partive politike, Vjosa Osmani, Enver Hoxhaj, Lumir Abdixhiku, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj si dhe kryetarin e shoqatës Jetimat e Ballkanit, Halil Kastrati.
Temë e bisedës në takime do të jetë procesi i Regjistrimit në Republikën e Maqedonisë së Veriut.