Grubi kujton 11 shtatorin e ShBA-së: Bota ndryshoi 20 vjet më parë


20 vjet nga sulmi në kullat binjake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Këtë datë e ka kujtuar sot zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi.

“Bota ndryshoi 20 vjet më parë në këtë ditë.Sot kujtojmë me respekt të gjithë viktimat nga sulmet terroriste të 11 shtatorit në dhe të gjithë ata që humbën jetën në këto dy dekada duke u përpjekur ta bëjnë botën një vend më të sigurt për të gjithë ne. “, shkroi Grubi në Facebook, transmeton Pa Censurë