Greqisë e ratifikoi Marrëveshjen e Prespës, Maqedonisë i hapet rruga për NATO dhe BE (VIDEO)


Në Parlamentin grek sapo kanë votuar deputetetët grekë duke e miratuar kështu Marrëveshjen e Prespës, transmeton Portalb.mk. 153 ishin për, 1 i përmbajtur dhe 146 ishin kundër.