Grenell hedh dyshime mbi numërimin e votave në SHBA: Kjo është deklarata e tij

U.S. President Donald Trump's envoy for the Kosovo-Serbia dialogue, Ambassador Richard Grenell speaks during a press conference after a meeting with Serbian President Aleksandar Vucic in Belgrade, Serbia, Friday, Jan. 24, 2020. Grenell is meeting Serbian President Vucic in order to move the dialogue and normalize relations between the two sides.(AP Photo/Darko Vojinovic)

I dërguari special i SHBA’ve për dialogun Kosovë-Serbi, njëherazi edhe anëtari i Partisë Republikane ka reaguar në lidhje me zgjedhjet presidenciale në SHBA që janë mbajtur dje. Grenell përmes një postimi në Tëitter, e cilësoi të dyshimtë pauzën e numërimit të votave.

Baby Boo

Ai bëri thirrje që të mos ketë pauza dhe të përfundojë numërimi brenda natës, transmeton Gazeta Metro.
‘’Pauza gjatë numërimit të votave është e dyshimtë. Shumë e dyshimtë. Përfundoni të gjithë brenda natës’’, shkroi Grenell.

Kujtojmë se deri tani Trump ka dalur bindshëm fitues në shtetet më të mëdha si Florida, Pennsylvania, Teksas dhe disa shtete të tjera, derisa rivali i tij Joe Biden ka marrë disa nga shtetet si Arizona, Nevada, New Hampshire.