Grenell arrin tek objekti i Qeverisë, pritet nga kryeministri Hoti

I dërguari Special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka arritur tek objekti i Qeverisë së Kosovës ku pritet të mbajë takim me kryeministrin Avdullah Hoti.

Baby Boo

Grenell është lider i një delegacioni cili do të udhëtojë edhe në Serbi, Greqi dhe Izrael.
Ai është pritur para nga Hoti ndërkohë që ishte i shoqëruar po ashtu nga ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett.

Grenell ishte ndërmjetësuesi kryesor në arritjen e marrëveshjes së Uashingtonit