Gostivar: Arrestohen dy serbe për prostitucion


Dy shtetase të Serbisë dhe një nga Maqedonia mbrëmë janë arrestuar dhe dërguar në stacionin policor në Goativar nën dyshimin se ka keqpërdorur qëndrimin turistik në Maqedoni dhe kanë ndërmjetësuar në prostitucion dhe trafikim me qenie njerzore, njoftojnë nga SPB e Tetovës, përcjell Fakte.

Të akuziuarat janë kapur dhe arrestuar në një objekt hotelerik në pronësi të E.A. nga fshati Lakavicë, i locuar në rrugën “JNA” në Gostivar. Aksioni policor ishte realizuar një orë para nesnatës me dokumentacion të rregulluar, kurse kundër personave në fjalë do të ngrihen padi penale, thonë nga SPB e Tetovës.

Baby Boo