Goditja e Policisë tek tregu ushqimor, autori ende në arrati (VIDEO)

Baby Boo

E ndërsa opinioni publik kërkonte që foca e ligjit të vepronte fort, gardianët e saj bëhen objekt i një sulmi pa precedent për rëndin në vend.

Ngjarja e rëndë ndodhi mesnatën e 18 shtatorit kur një automjet i blinduar tip “Audi” A8, goditi makinën e patrullës së policisë që po shoqëronte për verifikim në komisariat një “Range Rover” me vlerë 100 mijë euro.

Në operacion ndërhyrë edhe forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Renea pasi situata doli nga kontrolli kur Audi A8 goditi nga pas mjetin e Policisë dhe u fut në Tregun Ushqimor të qytetit.

Policia arrestoi dy persona por ende në kërkim vijon të jetë dhe shtetasi Suel Çela, djali i biznesmenit Petrit Çela, i cili zotëron tregun ushqimor.