Gjetan Keta mposht boksierin boshnjak dhe shpallet kampion bote

Fitorja e Shqipërisë ndaj Izraelit është pasuar nga një tjetër triumf kuqezi por këtë herë në sportin e boksit. Gjetan Keta ka arritur të mposhtë pas pesë raundeve boksierin nga Bosnja, Sladan Janjani, duke fituar në këtë mënyrë titullin kampion Bote në federatën ËBU, percjell Pa Censure.

Baby Boo Tinex

I vendosur para forcës së Ketës, por edhe mbështetjes së tifozëve për boksierin kuqezi, boshnjaku u tërhoq nga ndeshja në raundin e pestë, duke ia bërë më të lehtë fitoren boksierit nga Bulqiza. Ndeshja u zhvillua në Dibër të Madhe dhe u dominua plotësisht nga Keta, i cili nuk e vuri në diskutim për asnjë moment fitoren, duke e bërë kështu të tijin titullin e radhës, vetëm një ditës pas fitores së kombëtares kuqezi.

Restorant Lumare