Gjendet një valixhe e dyshimtë afër Ambasadës Italiane, policia njofton se…


Një valixhe e dyshimtë është gjetur sot në Tiranë dhe policia ka shkuar në vendngjajre dhe po punon për verfikimin e saj.

Njoftimi

Informacion Paraprak

Më datë 24.06.2018, rreth orës 20:25, nga Komisariati Dixhital njoftohemi se në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, pranë bustit të “Papa Gjon Pali i Dytë”, është gjetur një valixhe e dyshimtë.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë të Komisariatit Nr.1, ku kanë formuar perimetrin e sigurisë, si dhe është njoftuar njësia antieksploziv për të kryer veprimet e mëtejshme.