Gjendet i vd*ekur autori që vr*au gruan 6-javëshe shtatzënë në Fier


Demokrat Medinaj, 29-vjeç, është gjetur i vd*ekur në deponinë e Fierit.
Personi në fjalë është autori i krimit në familje, i cili mbrëmjen e djeshme ka vr*arë me thikë bashkëshorten e tij Irvana Hyka, 28-vjeç, në banesën ku jetonte në lagjen “Sheq i Madh” në Fier.

Ndërkohë policia njofton se trupi i pajetë i vi*ktimës është gjetur rreth orës 10:20, në vendin e quajtur “Vija e ngjalës”.
Ai ishte shpallur në kërkim pikërisht për vrasjen e bashkëshortes së tij.
Nga këqyrja paraprake e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune. Trupi i viktimës është transportuar në morgun e spitalit për t’iu nënshtruar një ekspertize mjeko ligjore më të specializuar. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Demokrat Medinaj dhe Irvana Hyka lanë pas dy fëmijë të mitur, ndërsa familjarët kanë konfirmuar se gruaja tashmë e ndjerë ishte në pritje të një fëmije tjetër pasi ishte 6 javësh shtatzënë