Gazetari shqiptar nga Shkupi depërton në Siri!


Shefi i zyrës së Anadolu Agency në Shkup, Adnan Idrizi ka arritur në qytetin sirian El Bab. Fotografitë që ka postuar prej atje tregojnë pasojat e luftimeve të ashpra. Tani situata është qetësuar deri diku dhe fëmijët janë kthyer në shkolla, bashkë me shpresën se luftimet nuk do të kthehen më, shkruan Gazeta Lajm.

Rrënojat që vërehen në të gjitha anët megjithatë tregojnë se duhet edhe shumë kohë deri në kthimin e jetës në normalitet.

Baby Boo