Garë e ngushtë mes zyrtarëve të VV-së se kush po bën skandal më të madh

Garë e ngushtë mes zyrtareve te Vetevendosjes dhe shtetit se kush po e ben skandalin me te madh brenda 24 oreve:
– Arben Vitia nuk nenshkruan kontraten per 500 mije vaksina, duke rre*zikuar jeten e qytetareve te vendit. Le te mbetet ne ndergjegjen e tij vd*ekja e çdo kosovari nga Kovidi per shkak te pazareve politike me vaksina.

Baby Boo

– Mytaher Haskuka keqperdor tenderin ne vlere prej 1.4 milion eurove. Nejse, ky nuk e ka sefte. I pati dhane me heret tendera babes dhe shefit te asambleisteve te Vetevendosjes. E ka dite Albini kur thojke “me Myten, kemi me myt korrupsionin”. 😜
– Ministri Liburn Aliu shkel ligjin ne anulimin e nje tenderi ne vlere prej 44 milion eurove.

– Prokuroria shnderrohet ne polici partiake te Albinit ne sherbim te persekutimit politik ndaj medieve te lira.
– Sot po flasin kunder transparences zyrtaret e njejte te Vetevendosjes qe dikur kerkonin zbardhjen e kontrates se autostrades Vermice-Merdare, qe kerkonin transparence ne negociatat me Serbine dhe qe zbulonin marreveshje “sekrete” me NATO-n.

– Sot po e mbrojne persekutimin politik te Insajderit nga prokuroria e Albinit zyrtaret e njejte te Vetevendosjes qe me 2013 protestonin kunder propozimit qe me ligj te obligohen mediet per te zbuluar sinjalizuesit dhe burimet e tyre te informacionit.
Qysh thojshit, “po vjen era shtet”, a? Mos ju kane mshel hundet prej Kovidit se era diçka tjeter po ju vjen…