Futbollisti tetovar rezulton pozitiv me koronavirus

Futbollisti tetovar Izair Emini që luan për KF “Drita” të Gjilanit, ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Baby Boo

 

Pavëresisht kësaj, sulmuesi shqiptar nga Tetova ka deklaruar se është mirë dhe nuk ka asnjë problem me shëndetin.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur edhe vet klubi nga Gjilani nëpërmjet një komunikatë per media. Por klubi nuk ka publikuar emrin e lojtarit, mirëpo kërkon nga Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës, Ministria e Shëndetsisë si dhe nga FFK që tu bëhen testet çdo futbollisti dhe çdo personi që involvohet në aktivitete sepse në të kundërtën mund të rrezikojmë shëndetin e të gjithë komunitetit të futbollit. (INA)