FOTO/ Tërmeti në Turqi/ 8-vjeçari shpëtohet i gjallë pas 52 orësh

Awknes janë përpjekjet e ekipeve të shpëtimit që operojnë në Turqi pas tërmetit 7.8 Rihter në orët e para të së hënës për të lokalizuar çdo të bllokuar në mbeturina, pavarësisht se koha po numëron mbrapsht dhe kushtet e motit nuk janë aspak të favorshme .

Të mërkurën në mëngjes (8/2), ekipet e shpëtimit arritën të nxjerrin të gjallë pas 52 orësh një djalë 8-vjeçar, i cili ishte bllokuar në mbeturinat e shtëpisë së tij në rajonin Hatay të Turqisë.

Baby Boo