Foto interesante: Polici me maskë i Kosovës dhe dy mbrapa të Serbisë


Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi së bashku me krerët e sigurisë në vend, shefin e AKI-së, Shpend Maxhuni dhe atë të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, vizituan pikën kufitare në Bërnjak.

Të pranishëm aty ishin edhe forca të shumta të Policisë së Kosovës, respektivisht NJSI-së.

Në një foto të bërë nga “Indeksonline” shihet një pjesëtarë i PK-së me maskë dhe dy mbrapa policë të Serbisë.