Formacionet Brazil – Kore e Jugut, ndodh befasia

Brazili ndeshet sonte me Korenë e Jugut në kuadër të Kupës së Botës “Katari 2022”.

Lajm i mirë për brazilianët është se sonte u kthehet lojtari më i mirë, Neymari, i cili kishte munguar në dy ndeshjet e fundit në fazën e grupeve pas lëndimit që kishte marrë kundër Serbisë.

Sidoqoftë, ata nuk mund të llogarisin në yje si Alex Sandro dhe Gabriel Jesus që kanë pësuar lëndime.

Më poshtë gjeni formacionet shartuese të të dyja kombëtareve në ndeshjen që zhvillohet sonte nga ora 20:00.

Baby Boo