Forcat ruse qëllojnë mbi autobusin, vrasin 5 dhe plagosin 6 ukrainas


Forcat ruse kanë qëlluar mbi një autobus duke lënë pesë të vrarë dhe plagosur 6 ukrainas në rajonin e Kharkiv.

Sipas Pavlo Kyrylenko, kreu i Administratës Rajonale të Donetsk, të gjitha viktimat ishin banorë të Toretsk, një qytet afër vijës së frontit në Oblastin e Donetskut, sipas mendrave ukrainase.

Top Channel

Baby Boo