Flet Isa Mustafa, tregon se a do të jetë kryeministër i ardhshëm i Kosovës

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka deklaruar se vendi nuk mund të shkojë zgjedhje në këtë kohë pandemie.

Baby Boo

Sipas tij, në takimin konsultativ me presidentin Hashim Thaçi ka shprehur vullnetin që partia e saj të udhëheq me qeverinë e ardhshme. I pari i LDK-së tha se në qeverisjen e tij do të luftohet korrupsioni.

“Kemi vullnetin për rimëkëmbjen ekonomie, menaxhimin e situatës me pandeminë, dialogun dhe rregullimin e marrëdhënieve me partnerët euroatlantik”, tha Mustafa.

Ai ka bërë të ditur se nesër do të mblidhet Kryesia e LDK-së për të caktuar mandatarin për kryeministër në qeverinë e ardhshme.

Mustafa nuk e mohoi edhe një herë mundësinë që mandatari për kryeministër nga partia e tij, të jetë vetë ai.