Fjalët e para të Khabib pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka…

Khabib Nurmagomedov fitoi ndaj Justin Gaethje në natën e UFC 254 dhe kështu vazhdoi të jetë kampion i padiskutueshëm në kategorinë e peshave të lehta.

32-vjeçari fitoi në raudin e dytë duke e lënë pa ndjenja kundërshtarin e tij, përkundër kualiteteve të tij të mëdha një përfundim kaq i shpejt i duelit nuk pritej.
Khabib njihet jo vetëm si sportist i madh, por edhe si besimtar dhe njeri shumë familjar, kështu fjalët e para të tij ishin falënderim.

“Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka. Falënderoj ekipin, këta ishin me mua dhe babain tim për më shumë se 20 vite. I dua shumë”, ishin fjalët e para të Khabib, i cili më pas lajmëroi pensionimin nga MMA, pasi ai nuk dëshiron të paraqitet më pa babain (të cilin e kishte edhe trajner), i cili ndërroi jetë me 3 korrik 2020.

Baby Boo